SERVICE & REPERATION

I samarbete med med Huddig & Claas - Swedish Agro Machinery

VÅRA TJÄNSTER

Vi utför i huvudsak service och reparation av entreprenad och lantbruksmaskiner. Allt ifrån felsökning, reparation, service, svets, smide och nyleveransservice.

OM OSS - MEKOMEK AB

Mekomek i Flen AB grundades 2011 och är beläget i Flen. 

Vi är en specialistverkstad som reparerar och servar Huddig entreprenadmaskiner och Claas lantbruksmaskiner samt tillhandahåller lager för reservdelar. Vi utgår i våra tjänster från såväl kontor, verkstadsanläggning och servicebussar, i huvudsak från våra fina lokaler på Öjavägen 7 i Flen. Vi är den enda ackrediterade serviceverkstaden för Huddig, grävlastare i Sörmland med omnejd. Vårt primära geografiska arbetsområde är Sörmland, Stockholm, Östergötland och Örebro. För samtliga av våra märken har vi det senaste mjukvaruuppdateringarna och specialverktygen. På så sätt kan vi på ett effektivt och kvalitativt sätt; felsöka, reparera, serva och uppgradera våra kunders maskiner och tillbehör.  

Våra ledord i verksamheten är tillgänglighet, kundnöjdhet och kvalitet. Vår ambition är att dessa ledord skall prägla hela vårt sätt att arbeta och samarbeta med kunder och varandra. 

Tommy Tommy
Konstruktion, svets & smide
Victor Victor
Servicetekniker entreprenadmaskiner
victor@mekomek.se
Moa Moa
Administration & samordning - assistent
claas@mekomek.se
Kasper Kasper
Servicetekniker lantbruksmaskiner
Johan Johan
Servicetekniker entreprenadmaskiner
johan@mekomek.se
Anneli Anneli
Reservdelar & ekonomi
anneli@mekomek.se
Pontus Pontus
Servicetekniker lantbruksmaskiner
pontus@mekomek.se
Fredrik Fredrik
Försäljning av Huddig för VöXss Maskin AB & VD för Mekomek
fredrik@voxss.se & fredrik@mekomek.se

KONTAKTA OSS


0157-510 00


MEKOMEK i Flen AB Öjavägen 7
642 93 Flen
Öppettider Vardagar kl 06:30-16:30
BankGiro 795-1791 Organisationsnr 556856-7860 Fakturaadress faktura@mekomek.se